ACYLPYRIN® – šumivé tablety

Acylpyrin® 500 mg / 15 šumivých tablet

Šumivá forma ACYLPYRINU® při chřipce a nachlazení, snižuje horečku a tlumí bolest.

Velikost balení: 15 šumivých tablet

Registrovaný lék. Perorální podání. Jedna šumivá tableta obsahuje acidum acetylsalicylicum 500 mg. Před použitím si přečtěte příbalovou informaci.

K léčbě bolesti mírné a střední intenzity, především při bolesti hlavy, kloubů a svalů, zubů, při neuralgii a při bolestech kloubů a svalů spojených s akutními virovými onemocněními chřipkového charakteru.

Přípravek je určen pro dospělé a mladistvé od 16 let.

Dávkování je vždy individuální. Obvykle se podává dospělým a mladistvým nad 16 let dávka 1-2 tablety, kterou je možno opakovat v intervalu 4 – 8 hodin. Maximální denní dávka je 4 g kyseliny acetylsalicylové (tj. max. 8 tablet denně).

U pacientů s renální insuficiencí a u starších pacientů nutno dávkování individuálně