ACYLPYRIN®

Acylpyrin® 500 mg / 10 tablet

Lék ve formě tablet ke snižování teploty při chřipce a nachlazení. Vhodný též k odstranění bolesti.

Velikost balení: 10 tablet

Registrovaný lék. Perorální podání. Jedna tableta obsahuje acidum acetylsalicylicum 500 mg. Před použitím si přečtěte příbalovou informaci.

Bolesti mírné a střední intenzity různého původu. Snižování teploty, hlavně při onemocněních chřipkového charakteru a akutních zánětech horních cest dýchacích. Při zánětech kloubů a svalů především revmatického původu, kde je však nutné poradit se s lékařem.

Přípravek je určen pro dospělé a mladistvé od 16 let.

Dávkování je vždy individuální. Obvykle se podává dospělým a mladistvým nad 16 let dávka 1-2 tablety, kterou je možno opakovat v intervalu 4 – 8 hodin. Maximální denní dávka je 4 g kyseliny acetylsalicylové (tj. max. 8 tablet denně).